Realizace zahrad


Založení trávníku výsevem

Kultivujeme půdu speciálním strojem na zakládání trávníků, který prokypřuje zeminu cca do 10cm, přitom zakopává menší kameny a nepořádek do této hloubky, rozmělní hroudy na prach a zároveň povrch srovnává a válcuje. Větší kameny jsou vytahovány na povrch. Takto připravený pozemek zpravidla ještě vylepšujeme trávníkovým substrátem. Naše firma používá pouze profesionální travní směsi AGRO podložené certifikací na složení a kvalitu. Je velice důležité “trávník“ zalévat.

Založení trávníku koberci

Na předem připravenou plochu pokládáme hotový trávní drn. Případné mezery dosypeme substrátem. Zde je také důležitá pravidelná zálivka. Při kvalitní pokládce a dostatečné zálivce již za pár dní můžeme trávník plně zatěžovat.Zpevnění svahu rohoží

V prvé řadě se na svah položí a upevní netkaná textilie speciálními agro kolíky a posléze se položí jutová / kokosová rohož a pečlivě se upevní k netkané textilii i mezi sebou.
Vysazování okrasné výsadby

Provádí se dle návrhu zahrady a výsadbových plánů. Prvně instalujeme plastové záhonové okrajníky, které zabrání přerůstání trávního drnu do kůry. Následuje položení netkané textilie, která zabrání pozdějšímu přerůstání plevele. Poté rozvážíme mulčovací kůru popř. okrasný kačírek. Nyní můžeme přejít k nejdůležitější části a to k výsadbě. Před výsadbou je samozřejmě třeba rostliny rozmístit co možná nejpřesněji dle návrhu. Teprve poté je možné rostliny vysadit.Uložení solitérních balvanů

Každá zahrada získá na kráse, pokud se do výsadbových tvarů, či různých částí zahrady plánovaně uloží několik solitérních balvanů pomocí hydrauliky.