Údržba zahradSečení trávníku a zarostlých ploch

Zajišťujeme celoroční, ale i jednorázové sečení zahrad, veřejné zeleně či firemních areálů. Klíčem k dobrému vzhledu trávníku je pravidelná starost. U okrasných travních směsí doporučujeme provádět sečení 1x týdně.Vertikutace trávníku

Vertikutace je strojní operace, při které soustava ocelových nožů prořezává trávní drn do hloubky asi 0,5cm. Vyhrabává se suchá odumřelá tráva a narušuje se povrch. Vertikutace se zpravidla provádí na jaře a pak dle potřeby v průběhu roku. 


Hnojení trávníku

Hnojení trávníku je velice důležité. Dodává potřebné živiny a zaručuje správný růst trávních lístků. Trávník je odolnější vůči chorobám, škůdcům, plísním a nevysychá v průběhu léta. Přihnojení trávníku by se mělo provádět minimálně 1x ročně, nejlépe na jaře po vertikutaci a následně pak pokaždé, je-li třeba v závislosti na druhu hnojiva. Máme hnojiva jednorázové a dlouhotrvající, které mohou působící taktéž proti pleveli.

Totální postřik

Zničí všechno zelené a používá se zpravidla před založením nového trávníku. Aplikuje se na zelené části rostlin v suchém období. Rostliny odumírají včetně kořenového systému. Doba od aplikace po uschnutí je různá a závisí na druhu postřiku. Zpravidla to bývá 3-4 týdny.

Selektivní postřik

Používá se k hubení plevele v trávníku a okrasný trávník zůstává nepoškozen. Vyhubí se pouze dvouděložné rostliny tzn. plevel. Může se stát, že na odolné plevele postřik nezapůsobí a musí se ručně odstranit. 

Fungicidní postřik

Používá se k odstranění plísní v trávníku. Nejčastější je plíseň sněžná, která se vyskytuje se zpravidla po zimě. Fungicid by se měl používat jako prevence tzn. aplikovat před zimou a v případě potřeby i na jaře na postižená místa.

Střih výsadby a ovocných stromů

Sříhání a tvarování okrasné výsadby je velice důležité pro správný a zdravý růst. Nejdůležitější je první rok po vysazení zastříhnout především všechny keře a trvalky, tím se zajistí správný a hustý tvar rostlin pro další růst. Doporučujeme stříhat každý rok na jaře, nebo na podzim. Zabýváme se také střihem ovocným stromů. Zde by se měl střih provédět pravidelně každý rok, nejlépe na jaře.

Zajišťujeme kompletní zahradní servis po celou sezónu. Specializujeme se na rodinné zahrady, ale taky na veřejnou zeleň, nebo soukromé areály. Práce zajistíme včetně odvozů odpadů na kompostárnu.